Upravit stránku

Výkup mědi v Olomouckém kraji

Odvezte svoji starou měď k nám. Měděný odpad, který se vám kupí na zahradě, ve sklepě nebo garáži, přivezte k nám a nechte si ho výhodně zpeněžit. Naše společnost se zabývá výkupem barevných kovů, včetně mědi.
Nepotřebný měděný odpad přivezte na provozovnu v Olomouci a my jej od vás rádi odkoupíme za aktuální výkupní cenu.

Nevyhazujte zbytečně tento materiál a směňte ho za aktuální výkupní cenu. Ceník neustále upravujeme v souvislosti s vývojem cen na trhu. Je tedy pro vás vždy aktuální. V případě dalších dotazů nás kontaktujte na telefonním čísle 732 202 022 či pomocí kontaktního formuláře.

Nejméně 80 % již vytěžené mědi je stále v oběhu nebo je pro použití dostupná — tedy znovu a znovu recyklovaná a stále využívaná v dnešních moderních aplikacích. Schopnost recyklace mědi, znovu a znovu, bez ztráty vlastností, představuje důležitý přínos k udržitelnosti. Dnes je zhruba 40 % evropské spotřeby mědi pokryto recyklovaným materiálem.

Měď je také důležitou součástí elektroodpadu nebo autovraků (průměrné auto střední velikosti obsahuje až 22,5 kg mědi). Finančně i energeticky je výhodnější získávat měď zpracováním odpadů než těžbou. Dostat měď a zlato z elektroodpadů jsme schopni 13krát levněji než z měděných či zlatonosných rud.